webmango - webes szolgáltatások kiemelkedően jó kommunikációval

facebook

Miért fontos a reszponzív weboldal készítés?

A reszponzív weboldal készítés azaz mobileszközökre optimalizált weboldal technológia már velünk van több mint tíz éve.

Így az elmúlt években készült weboldalak szinte kivétel nélkül reszponzív kialakításban jöttek létre. De még mindig vannak olyan régi, jellemzően 2014 előtt létrehozott honlapok amik korukból adódóan nem megfelelően jelennek meg mobil eszközökön.

Mondanunk sem kell, hogy milyen hátrányba kerülnek ezek a régi weboldalak, mivel napjainkban a felhasználók kb 90% már okostelefonon, tableten böngészik.

Reszponzivitás nélkül egy weboldal felhasználói élménye kb nullára csökken, mivel így mobil eszközön ahhoz, hogy olvasható legyen a tartalom, soronként oda-vissza görgetgetni kell vízszintes irányban.
Másik részről a Google kifejezetten bünteti az ilyen elmaradott weboldalakat, így valójában elengedhetetlen a reszponzív weboldal készítése.

A technológia lényege, hogy a weboldal tervezése során meghatározásra kerülnek bizonyos töréspontok  amik a tv-k, asztali monitorok és laptopok, tabletek és okostelefonok jellemző képernyő méreteihez vannak igazítva.

Amikor egy reszponzív weboldal megnyílik egy adott eszközön, automatikusan az eszköz kijelzőméretére optimalizáltan jelenik meg a tartalom. A három fő töréspont a desktop azaz asztali, a tablet és a mobil nézet.

Asztali nézetben minden tartalom elfér teljes szélességében, viszont ahogy csökken egy adott kijelző szélessége, úgy rendeződik át a tartalom egymás alá.

Pl egy webáruháznál asztali nézetben a kilistázott termékekből elfér egymás mellett akár 4-6 db, tableten már csak 2, telefonon szinte minden termék egymás alatt jelenik meg. Ezt nevezzük grid rendszernek.

A reszponzív weboldal készítés másik előnye, hogy teljes képernyőszélességre optimalizáltan jelenik meg az oldal, így nem lesznek felesleges, kiaknázatlan oldalsávok.

A régi weboldalak jellemzően középre voltak rendezve és két oldalt üres sávok voltak, így próbálták megoldani, hogy a különböző felbontású monitorokon is jól jelenjenek meg az oldalak.

Komplex rendszerek esetében jellemző, hogy a felhasználói felület tervezése során először drótvázak azaz wireframe tervek készülnek. Ezeken belül megrajzolásra kerül, hogy egy adott oldaltípus, hogy fog kinézni asztali vagy mobil nézetben, majd ebből külön készül dektop és mobil design.

Egyszerűbb weboldalak készítése során már elegendő megtervezni az asztali nézetet és a sitebuild munkaszakaszban már eleve úgy hozzuk létre a weboldalt, hogy a meghatározott töréspontok szerint, mobilon, tableten reszponzívan jelenik meg az oldal.

Ha még mindig régi, középre rendezett, 1024-768-as képernyőarányra optimalizált weboldallal rendelkezel, vagy kifogtál egy rossz fejlesztő csapatot akik nem megfelelően alakították ki weboldalad, keress meg minket és készítünk neked egy professzionális reszponzív weboldalt.

Ajánlatkérés